Актуелно
Почетна / Сцена / По Елтон Џон и таа го изгуби гласот па ја откажа турнејата

По Елтон Џон и таа го изгуби гласот па ја откажа турнејата

Познатиот британски музичар, Елтон Џон, неодамна низ солзи го прекина концертот во Нов Зеланд, на кој настапуваше во рамките на својата тирнеја, поради губеше на гласот, а сега тоа и се случи и на уште една поп пејачка.

Лана дел Реј поради настинка и губење на гласот морала во последен момент да го откаже својот настап во Амстердам, но и доаѓањето во Европа во рамките на нејзината турнеја „Norman F****** Rockwell“.

Таа на своите фанови им се обрати преку социјалните мрежи и им ја соопшти тажната вест.

„Жал ми е што морам да ве разочарам во последен миг, но оваа болест целосно ме совлада и ми го одзеде гласот“, напишала таа и додала дека по совет на доктор ќе мора да одмри четири недели.

Пејачката во август 2019 година објави дека тргнува на турнеја на која планира да помине и одржи концерти ширум Европа и Америка.

loading...