Понижување без крај: „Гигс ме влечеше по подот, ме удираше и ме исфрли гола во ходникот“

од Nikola Popovski

Британскиот фолклор на фудбалски ѕвезди кои завршуваат на суд сега ја доби својата „најблескава ѕвезда“. Досега никој не се ни приближил до кошмарите кои Рајан Гигс ги остварил. Непријатните сцени сега протекоа во јавноста, а поранешната девојка откри низа ужасни детали.

Кејт Гревил го обвини легендарниот играч на Манчестер Јунајтед за физичко и психичко насилство, па во текот на судењето појасни дека Гигс имал дури девет (!) паралелни (истовремени) врски, секоја потоксична од претходната.

Кејт решила да проговори за сè што направил Рајан, дури и кога ги нападнал неа и нејзината помлада сестра Ема.

Љубовниот живот на Гигс е всушност приказна за злоставувањето на жените кои цело време ги убедувал дека ги сака, пренесува „Дејли мејл“. Очекувано Гигс ги отфрли сите обвиненија, а сега за прв пат се емитуваше признанието на Гревил кој беше во долгогодишна врска со него. Во 105-те минути од разговорот што се случи пред две години кога Гигс беше уапсен поради физички напад, на површина испливаа навистина скандалозни детали.

Двајцата започнале како афера додека Гигс се уште беше во брак, прво се заљубиле, а потоа почнале навредите.

Често ја нарекувал ку*ва и ја обвинувал дека спие со други мажи и како што често се случува во овие ситуации, вербалното насилство набрзо преминало во физичко насилство.

Гревил дури открила дека во еден момент ја исфрлил гола од хотелската соба и во ходникот затоа што го обвинила дека и праќал пораки на друга девојка.

Гигс (48) е обвинет дека по жестока расправија во вилата ја удрил 12 години помладата девојка со глава. Во скапиот дом од 1,7 милиони фунти, во кој често поминувале време, имале три горе-долу баснословни три години, кои на крајот таа ги оценила како „токсична и принудна врска“.

Гревил открила дека врската ја започнале бидејќи биле во несреќни бракови, а го оставила сопругот затоа што во Гигс ја нашла својата сродна душа и најдобар пријател.

Тој балон набрзо го разнел Гигс кога почнал да ја обвинува дека го изневерува со сите и ја нарекува со секакви имиња.

Истакнала дека се чувствувала како „психопат“ и „параноична“ која се расправа со него за неговите афери, од кои во еден момент имал две девојки кои ги гледал зад нејзиниот грб.

По нападот во 2020 година, Гигс помина една ноќ во затвор и потоа беше ослободен. Тогаш се дозна дека имал афера со сопругата на сопствениот брат Родри. Тие беа заедно осум години, а Наташа реши да го абортира нивното дете само неколку недели откако се омажи за Родри.

Рајан Гигс одамна бил отфрлен од таткото кога ги дознал гадните детали. Но, изгледа дека сите детали сега излегуваат на површина.

Фото: PA Wire

Слични содржини