ПОТВРДЕНО: Леонардо ди Каприо во врска со 23 години помлада манекенка

од Vladimir Zorba

Познатиот актер официјално е во врска со 23 години помладата манекенка Виторија Черети, потврди извор близок на парот.

Двојката е видена низ САД и светот во последниве месеци, што ги поттикна шпекулациите за природата на нивната врска.

„Тие поминаа многу време заедно во последните месеци и уживаат во тоа подобро да се запознаат“, изјави извор близок на парот за Page Six.

Парот првпат беше виден на почетокот на август на Ибица, по што заедно заминаа во Калифорнија.

Леонардо ди Каприо и Виторија Черети

Леонардо ди Каприо и Виторија Черети

Черети претходно беше во брак со њујоршкиот диџеј Матео Милери, а Ди Каприо ја прекина долгогодишната врска со актерката Камила Мороне во 2022 година и оттогаш е сингл.

Слични содржини