Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Џамбазов пее, а вредната Илина работи со брусалица (видео)

Откако во јавноста се реши веста за врската помеѓу Илина Арсова и Игор Џамбазов, не стивнува интересот за новопечената двојка. Од новото видео објавено на Инстаграм може да се заблежеи дека планинарката Илина Арсова е во одлична физичка форма, па таа се фати со некои поправки во куќата во Сретеново, …

Повеќе

Крај на љубовта? Дали е ова последниот доказ дека Северина и Којиќ веќе не се заедно?

Заврши ли љубовната врска меѓу Северина и Игор Којиќ? Српските медиуми уште пред две недели пишуваа дека имало голема расправија меѓу брачниот пар, а после тоа Северина ги спакувала торбите и се вратила во Загреб. Причината, според Информер, е расправија околу базенот во куќата на Кеба, кој пејачката сакала да …

Повеќе

Вуди во новата книга откри детали за врската со посвоената ќерка

За најдобрата Сун-Ји. Ја пуштив да ми јаде од рака и тогаш забележав дека раката ми недостига, напиша холивудскиот режисер и актер Вуди Ален во посветата на својата 22-години помлада сопруга. Во новите мемоари тој зборува за контроверзната љубовна врска со својата посвоена ќерка. Тој откри дека на почетокот на …

Повеќе

Овие пет хороскопски знаци постојано ги трпат критиките на партнерот

Некои хороскопски знаци се често мета на осуда од страна на своите партнери. Бројните критики го тестираат нивното трпение, а ретко кој може да ја издржи врската со личност која постојано бара „влакно во јајцето“. Риби Станува збор за сочувствителни и љубезни личности кои мислат дека критиките доаѓаат од оние …

Повеќе

Девојката на Кијану Ривс откри што се случувало кога јавноста дознала за нивната врска

Александра Грант, девојката на Кијану Ривс, во разговор за бритнаски Vogue се присетила на времињата кога таа и актерот јавно признале дека се во врска. Гласините започнале да се шишра откако биле воочени како се држат за рака на улиците на Холивуд. „Сите кои ги познавам ми се јавија, тоа …

Повеќе

Бен Афлек во врска со 16 ГОДИНИ ПОМЛАДА АКТЕРКА: Ана е вистинска бомба

Бен Афлек е во врска со кубанската актерка Ана Селија де Армас Касо, која е цели 16 години помлада од него. Тие се запознале за време на еротскиот трилер „Deep water“ во ноември 2019 година, каде играле маж и жена. Оттогаш и постојат шпекулациите дека се многу блиски. Но, сега …

Повеќе

Овие хороскопски знаци постојано ги пречитуваат пораките од поранешниот партнер

Читањето на пораките од поранешниот партнер понекогаш изгледа како повторно читање на омилената книга. Многумина на тој начин наоѓаат утеха и се потсетуваат на убавите денови од пропаднатата врска. Кај одредени хороскопски знаци таа навика е толку изразено што постојано се враќаат во минатото, а тоа ги спречува да најдат …

Повеќе

Пит Дејвидсон одлучи да зборува за врската со пејачката: Ја потемни кожата, позираше за насловна и плукаше по мене

Американскиот комичар Пит Дејвидсон светската слава ја стекна откако се вери со пејачката Ариана Гранде. Љубовта, сепак не траеше долго, а по раскинувањето меѓусебно се препукуваа преку социјалните мрежи и медиуми. Иако на почетокот рекол дека нема да го коментира нивниот однос, Пит го смени своето мислење. Најави дека на …

Повеќе

Романтичниот Бекам открива како се вљубил во Викторија

Во видеозаписот кој Викторија Бекам го споделила на Инстаграм, нејзиниот сопруг Дејвид открива како се вљубил во неа. Во видеото на дизајнерката, личност која не се гледа го прашува младиот фудбалер зошто ја сака тогашната поп ѕвезда. „Зошто се вљуби во Викторија?“, прашува. „Не можам да одвојам една рбаота, имаше …

Повеќе

Сакате врска полна со авантура? Овие три хороскопски знаци се идеални партнери за вас

За некои луѓе романтика значи нарачана храна, Нетфликс и рано одење во кревет, додека други се желни за авантура во врската. Доколку припаѓате на втората група и барате партнер кој секогаш ќе ве изненадува кога сте заедно, тоа сигурно ќе го најдете во овие хороскопски знаци. Овен Кога е во …

Повеќе