Пожар во „Буши“ кај Старата скопска чаршија

од Nikola Popovski

Попладнево избил пожар во хотелот „Буши“ кај Старата скопска чаршија.

На терен се излезени е скопската противпожарна бригада, како и Брзата помош.

Засега не е позната причината за пожарот.

На социјалните мрежи има објавено видеа на кои се гледа како излегува густ чад од хотелот.

Слични содржини