Познат психијатар со шокантно тврдење: Макрон е опасен психопат! (ВИДЕО)

од Vladimir Zorba

Францускиот претседател бил жртва на силување како тинејџер

Италијанскиот професор Адријано Сегатори, познат психијатар и член на Италијанската ададемиja за судска психијатрија go шокираше светот со своите зборови за новоизбраниот француски претседател Емануел Макрон.  Сегатори  se огласил и на јутуб, а клипот со изјавата брзо собра стотици илјади прегледа.

“Макрон е опасен, бидејќи и тој, како и сите психопати има високо мислење за себе. Тој не ја сака Франција и не се бори за францускиот народ. Тој се сака себе си”, рече професорот. “Ако треба да му направам профил пред судот рекол дека не треба да има сомнеж дека тој е многу опасен. Сериските убијци уништуваат семејства, додека психопати кои се манифестира во економијата и политиката, уништуваат цели општества”, тврди италијанскиот професор .

Според него претседателот бил жртва на сексуално насилство на 15 години од страна на 39-годишна учителка Бриџит. “Ако тогаш овој инцидент се беше случил во работничко опкружување, младиот Емануел требаше да биде испратен во Центар за социјална грижа, за него требаше да се грижи психолог, а Бриџит наместо на тронот би завршила во затвор”, вели италијанскиот експерт.

loading...

Слични содржини