Пријава против малолетникот од Србија кој размачка измет на домофон

од Nikola Popovski

Новосадската полиција ќе поднесе прекршочна пријава против 15-годишно момче, поради сомневање дека извалкал домофон на зграда со измет, дознава „021“.

Случајот бил пријавен во полиција денес, а младиот човек бил брзо пронајден, пренесува „021“.

Имајќи предвид дека е малолетник, не е можна кривична пријава против него, туку прекршочна пријава за непристојно, дрско и безмилосно однесување.

Како што може да се види на снимките од надзорната камера, непознат млад човек во вечерните часови се приближил до влезот во зградата во Коста Шокице, а потоа со картон за пица донел измет со кој го извалкал домофонот.

Лицето и неговиот соучесник потоа се оддалечиле смеејќи се.

На видеото не се гледа неговото лице, а на социјалните мрежи се апелира до станарите да го пријават во полиција.

 

Слични содржини