Актуелно
Почетна / Хроника / Пронајдено безживотно тело во Вардар

Пронајдено безживотно тело во Вардар

Безживотно тело на жена денеска било извадено од водите на реката Вардар, во близина на пешачкиот мост кај Железничката станица во Скопје.

Од МВР за МИА потврдија дека се работи за повозрасна жена, родена 1951 година. Телото е без видливи траги на насилство и е дадено на обдукција.

Жената, како што објавија некои медиуми, не била пријавена за исчезната и кај себе немала документи за идентификација. Допрва ќе се работи на утврдување на нејзиниот идентитет.

loading...