Актуелно
Почетна / IN/OUT / Рогозин го спореди Јаценјук со гумена кукла од сексшоп

Рогозин го спореди Јаценјук со гумена кукла од сексшоп

“Украина исфрла ѓубрето од куќата”, напиша на Фејсбук рускиот вицепремиер Дмитриј Рогозин коментар на сликата, на која се гледа препирките меѓу пратеникот Олег Барни со премиерот Виктор Јаценјук во украинскиот парламент.

4554304

“Го изнесуваат како гумени кукла од сексшоп”, додава вицепремиерот. Во петокот во украинскиот парламент Барни, пратеник од претседателската фракција “Брок на Петро Порошенко” се фрли кон говорницата  и  со грубо влечење со  рацете на премиерот и  букет црвени рози во рацете кои не ги испушти.Потоа пратеникот  го фати кул премиерот за меѓуножјето и препоните и го изнесе со букетот во рацете од зад говорницата. Напомош на Јаценјук побрзаа пратеници од неговата фракција “Народен фронт” и се врза  со dogfight.., и се  прерасна во масовна тепачка. Во свој коментар за случката Јаценјук истакна дека во Собранието има “доста Деби”. Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова исто така, направи ироничен коментар на социјалните мрежи на сликата, кој влезе во сите новински агенции, направена за време на судир на Јаценјук со Барни. “Дескриптивна пример за хибридна војна во Украина. Хибридите се пред вас “, лаконски напиша Захарова како текст под фотографијата. Гужвата и особено  момент да го извлечеш н премиерот од говорница на украинскиот парламент не остана незабележана од корисниците на интернет во Русија. Особено впечаток направи и моментот во кој Барни зграпчи Јаценјук за тестисите.  Порталот Coub  со часови ја полнеше  мрежата со безброј хумористични минифилмчиња, искажани со различни романтични мелодии, соопшти “Взгляд” .

loading...