Сер Алекс Фергусон ги советува парижаните како да го елиминираат Сити

од Stefanija Kuzmanovska

Легендарниот тренер на Манчестер Јунајтед, Сер Алекс Фергусон ја посети експедицијата на ПСЖ и сподели неколку совети пред вечерашниот реванш полуфинален натпревар од Лигата на шампионите.

Парижаните вечерва гостуваат во Манчестер Сити и навистина имаат тешка задача. Тие ќе се обидат да ја надополнат предноста на „граѓаните“ од 2:1 од првиот дуел.

Поддршката за парижаните даде и легендарниот менаџер, кој денеска мина час и 20 минути во разговор со челниците на ПСЖ, на кои веројатно им споделил совети како да се елиминира Манчестер Сити.

„Манчестер Ивнинг Њуз“ го „улови“ Фергусон на дело, во просториите каде се сместени челниците на ПСЖ во хотелот „Лоури“ во центарот на градот.

Според британските медиуми, Фергусон дошол првенствено да се сретне со првиот човек на ПСЖ, Насер Ал-Келаифи, со кого на крајот го напуштил хотелот.

loading...

Слични содржини