Актуелно
Почетна / Сцена / Шварценегер стана дедо: Кетрин доби дете со актерот Крис Прат

Шварценегер стана дедо: Кетрин доби дете со актерот Крис Прат

Ќерката на славниот Шварценегер, Кетрин Шварценегер и актерот Крис Прат станаа родители за прв пат, а добрата вест ја сподели синот на Арнолд, Патрик Шварценегер.

„Сè е одлично. Бебето и мајка му се добри“, рече Патрик додека му честитаа што стана вујко. Тој го покажа и подарокот што го купил, со розова лента.

Потсетиме, во април се дозна дека Кетрин е бремена, а парот се венча во јуни 2019 година, само шест месеци по датумот.

„Сакам многу деца. Сакам да поминувам повеќе време уживајќи во животот и помалку да работам“, рече Крис Парт, кој веќе има дете од првиот брак со актерката Ана Фарис.

loading...