Силно невреме ја погоди Кина: Поради силен ветер луѓе одлетаа во воздух (ВИДЕО)

од Stefanija Kuzmanovska
348 прегледи

Страшна бура во неделата погоди делови од Кина и предизвика хаос.

На социјалните мрежи се појавија снимки на кои се гледа моментот кога силните налети на ветер во Кина оддувале чадори за сонце од градината на ресторан, а неколку одлетале во воздух – при што еден слетал на покрив, а друг скршил ребра.

Сопственикот на ресторанот е во стабилна состојба.

Брзината на ветрот достигнала и до 117 километри на час, јавуваат локалните медиуми.

Слични содржини