СКОК НА БРОЈКИТЕ во Србија, четири пациенти на респиратори

од Stefanija Kuzmanovska
294 прегледи

Во последните 24 часа 8.405 лица биле тестирани за коронавирусот во Србија, од кои 118 биле позитивни, додека, за жал, починало едно лице.

Четири пациенти се на респиратори.

Вчера, од вкупно 4.874 тестирани, имаше 69 потврдени случаи, а две лица починаа.

Слични содржини