Актуелно
Почетна / TOP NEWS / Службеник во општината се качи на кров и запеа: Невидени сцени во Будва (ВИДЕО)

Службеник во општината се качи на кров и запеа: Невидени сцени во Будва (ВИДЕО)

Началникот на Службата за наплата на комунални услуги, Нинослав Калуѓеровиќ, рече дека се решил на тој потег затоа што не му било дозволено да влезе во зградата на општина Будва.

Утрово, откако не му било дозволено да влезе во зградата на Општината, Калуѓеровиќ ја прашал полицијата „каде била пред десет години кога од Општината биле украдени десетици милиони евра“, пренесува Вијести.

Службеници за приватно обезбедување ги истуркаа надвор од зградата на Општина Будва и претседателот на Општината, Марко Царевиќ, како и шефот на кабинетот, Никола Јовановиќ.

Приватното обезбедување на агенцијата „Гардијан“ од Никшиќ се наоѓа во општинската зграда и дозволено е да влезат само одредени вработени од списокот.

 

E kako je dobro

Публикувахте от It was very unpleasant / Psalam 118 в Сряда, 24 юни 2020 г.

loading...