Софија Вергара гола во када…(ФОТО)

од Vladimir Zorba

Една од најсексапилните жени во светот и sвезда на серијата „Модерно семејство“, Колумбијката Софија Вергара, е на врвот на листата на „Форбс“ за најплатени актерки во светот. Се проценува дека таа заработила неверојатни 43 милиони долари за 12 месеци, а со тоа се искачи од второто место на првото.

Софија важи и за жена по која лудуваат мажите, а нејзината фигура на 49 години остава без здив.

Актерката е активна на социјалните мрежи, па често објавува фотографии од 90-тите години. Сите се согласуваат за една работа, Софија и денес изгледа исто толку добро.

На својот профил на Инстаграм, таа потсети на една од снимките кога беше фотографирана целосно гола во када.

Покрај сликата на која позираше гола, Вергара објави и неколку фотографии во костим за капење.

loading...

Слични содржини