Страшна сообраќајка – автомобил удри во камион во Русија (ВИДЕО)

од Берта Китинска

Страшна сообраќајна несреќа се случила во областа Киров во Русија.

Имено, се судриле автомобил „киа“ и камион „волво“. Возачот на автомобилот загина, додека возачот на камионот е тешко  повреден.

Слични содржини