Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Бензините поевтинуваат, дизелот поскапува

Цените на бензините од полноќ се намалуваат од денар до денар ипол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство се зголемува за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Согласно најновата одлука, ЕУРОСУПЕР БС-95 се намалува за еден денар и ќе се продава по цена од …

Повеќе

Од полноќ пониски цени на горивата

Цените на горивата од ноќеска на полноќ се намалуваат од три до пет денари за литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ). Со одлуката се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во прoсек за 9,18 отсто. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се намалува …

Повеќе

Поевтинуваат бензините и дизелот

Бензините од ноќеска на полноќ ќе поевтинат за три, а дизел горивата за 2,5 денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе биде 64, а на ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе изнесува 66 денари. Литар ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) ќе се продава за 56, а Екстра …

Повеќе

Бензините и дизелот поскапуваат за половина денар

Малопродажните цени на бензините и дизелот од полноќ се зголемуваат за 0,50 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 66,00 денари за литар, а на ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе биде 68,00 денари. ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) ќе чини 58,00 денари, а Екстра лесното масло за …

Повеќе

Бензините поевтинуваат половина, дизелот и екстра лесното еден денар

Малопродажната цена на бензините се намалува за половина денари, додека на дизелот и на екстра лесното масло за одмаќинство за еден денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена што ќе се применува од ноќеска на полноќ на Еуросупер БС-95 ќе изнесува 67,50 денари за литар, Еуросупер БС 98 ќе …

Повеќе

Цените на бензините и дизел горивата остануваат исти

Цените на бензините и дизел горивата остануваат исти, а од ноќеска на полноќ се зголемува цената на мазутот, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,54 отсто. Малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 останува 67 денари за …

Повеќе

Бензините поскапуваат, дизелот се намалува

Малопродажните цени на бензините „еуросупер БС-95“ и „еуросупер БС-98“ се зголемуваат за половина денар за литар, а на дизелот се намалува за еден денар, одлучи Регулаторна комисија за енергетика (РКЕ). Од ноќеска на полноќ малопродажната цена на „еуросупер БС-95“ изнесува 68,50 денари за литар, додека малопродажната цена на „еуросупер БС-98“ …

Повеќе

Давале џабе гориво за оние кои ќе дојдат во бикини, наместо жени им дошле мажи во танги (ФОТО)

На една бензиска пумпа во рускиот град Самара дошле до идеја како да привлечат муштерии. Имено, бесплатно гориво би добиле сите кои би дошле во бикини или женска долна облека. Идејата била да се привлечат што поголем број на девојки, но тогаш се случило нешто неверојатно. Главни муштерии станале мажи …

Повеќе