Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Никогаш не се предаваат: Овие хороскопски знаци се родени борци

И додека некои личности се откажувааа од се, постојат и такви кои никогаш не го прават тоа. Кога се во прашање овие вторите, астролозите сметаат дека таквите најчесто се раѓаат во три хороскопски знави кои упорноста и борбеноста им се најистакнати карактеристики и токму поради тоа се чест пример за …

Повеќе

Овие хороскопски знаци се најголемите хипохондрици

Зодијакот ја дефинира нашата личност и ни покажува начини на кои размислуваме и како се однесуваме. Така е и со здравјето, односно нашиот пристап кон болестите. И при најмала болка, следниве пет знаци веднаш помислуваат на најлошото. 1. Девица Девицата е најголем хипохондрик. Постојано прави некои истражувања и замислува дека …

Повеќе

Личностите родени во овој хороскопски знак важат за најквалитетни пријатели

Тие се верни, добронамерни и искрени, а пријателите ретко ги менуваат. Според хороскопот, Јарците важат за најдобри и најквалитетни пријатели кои може да ги имате. Имено, со знакот Јарец владее Сатурн, што ја објаснува нивната мудрост и широк спектар на знаење кое сакаат да го споделат со сите. Иако на …

Повеќе

За овие четири хороскопски знаци, март ќе биде месец на љубовта

Денот на вљубените помина, но месецот на љубовта дефинитивно е пред нас. Кога Венера, планетата на љубовта, убавина и задоволство, ќе влезе во знакот на Бик, четири хороскопски знаци ќе почувствуваат подобрување на полето на љубовта. Бик На личностите родени во знакот Бик, Венера им носи сензуален шарм на кој …

Повеќе

Личностите родени во овие знаци се најдобар избор за сериозна врска

Луѓето родени под емоционално позрел хороскопски знак, правилно ќе ја дефинираат врската, ќе ве фатат за рака и ќе ве запознаат со своите родители. PixabayСепак, некои хороскопски знаци имаат тенденција за достигнување емоционална зрелост побрзо од другите, па доколку сакате зрел, верен, комуникативен партнер, тогаш овие хороскопски знаци се идеални …

Повеќе

Полни паричници: Март ќе им донесе пари на овие три хороскопски знаци

Нивните џепови ќе бидат полни со пари овој месец. Јарците можат успешно да инвестираат. Во рок од 3 до 4 месеци,вашата инвестиција ќе започне да носи приход. Во почетокот, парите ќе бидат минимално, но доколку имате доволно трпение и правилно израчунато, до крајот на годината ќе заработите многу пари. И …

Повеќе

Сезоната на Риби ќе им донесе среќа на љубовно поле на овие хороскопски знаци

Сезоната на Риби на поедини хороскопски знаци ќе им донесе среќа кога станува збор за заљубување и наоѓање на сродната душа. Кога започнува сезоната на Риби? Сезоната на Риби веќе започна на 19 февруари, а ќе трае се до 20 март. Сезоната на Риби за многумина е совршена прилика да …

Повеќе

Не знаат за бонтон: Ова се петте најнепристојни хороскопски знаци

Сигурно сте се сретнале со луѓе кои не обрнуваат внимание дали се љубезни кон вас или не и не ги земаат предвид вашите потреби и чувства. За таквото нивно однесување можеби е виновен хороскопскиот знак во кој се родени. 1. Јарец Јарците не се непристојни, туку се само амбициозни и …

Повеќе

Како најлесно да прочитате личност родена во знакот Јарец?

За Јарецот може да се каже дека е многу противречен знак. Песимистичен е, депресивен, претпазлив, но во исто време гладно граба кон успехот, сакајќи да има сè што го прави среќен. Учи и на своите грешки, но подраги му се лекциите кои ќе ги научи од туѓите. Отстрана делува како …

Повеќе

Ѕвездите им се наклонети: Знаци кои имаат среќа во љубовта

Сите ние имаме пријатели кои ги бираат партнерите кои не им одговараат или не се за нив. Од друга страна ги имаме и оние чиј партнер е фин, внимателен и се однесува со почит. Некои хороскопски знаци се особено среќни во љубовта, еве кои се тие: Јарец Иако Јарците се …

Повеќе