Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Оштетено возило од заскитан куршум во Кисела Вода

Од заскитан куршум оштетено е возило марка „хонда цивик“ со скопски регистарски ознаки на ул.„Локов“ во населбата Кисела Вода. Како што соопшти МВР, инцидентот бил пријавен вчера во 13.30 часот во Полициската станица Кисела Вода од страна на сопственикот на возилото, Д.С.(48) од Скопје. Извршен бил увид.

Повеќе

ФОТО: Искршен семафор на булеварот Борис Трајковски

На новогодишната ноќ е искршен семафорот на булеварот Борис Трајковски веднаш до бараките на Општина Кисела Вода, во правец кон населбата Драчево, но само во горниот дел. Се уште не се знае кој и како го искршил семафорот. Инаку, новогодишната ноќ помина во мирна атмосфера, без поголеми инциденти. Министерот за …

Повеќе

Темелковски: Просечната висина на зградите во Расадник треба да биде пет ката

Плоштад, паркинг места, две катни гаражи, градинка и поликлиника се предвидени во ДУП-от за Расадник, вели градоначалникот на општина Кисела Вода, Филип Темелковски во емисијата „Што не е јасно“ на Алфа. „Збориме за 82 хектари. Деталниот урбанистички план не е донесен, во прва фаза е. Граѓаните за Расадник бараа паркови, …

Повеќе

Патот кон Теферич затворен за сообраќај во следните 30 дена

Патот кон Теферич ќе биде затворен за сообраќај во следните 30 дена поради санација, информираат од Општина Кисела Вода. Во соопштението до јавноста, од Кисела Вода ги замолуваат учесниците во сообраќајот за трпение и разбирање додека се одвиваат градежните зафати на патот.

Повеќе

Жителите на ул. Лазар Димитров се жалат на неажурноста на општината

Жителите на улицата Лазар Димитров во скопска Кисела Вода се жалат на бавниот процес на санирањето. Пред повеќе од два месеци Општина Кисела Вода одлучи да ја раскопа оваа улица во населбата 11 Октомври, со цел повторно да ја асфалтира (бидејќи години наназад беше руинирана). Процесот на работа одеше многу …

Повеќе