Актуелно
Почетна / Архива на ознаки: (страница 2)

Архива на ознаки:

Три очигледни знаци дека животот со партнерот не е добра идеја

Доколку со некого сте во врска подолго време, следниот логички чекот е започнување на заедничкиот живот. Освен што почесто ќе се гледате, така ќе заштедите на време и пари бидејќи ќе ги поделите трошоците, а ќе видите и како функционирате заедно. Од друга страна, може да се случи и заедничкиот …

Повеќе

Изгледот не е важен: Овие три особини ги поседуваат најпривлечните луѓе

Иако изгледот е навистина важен фактор на привлечност, многу важна ставка во пронаоѓање на партнер, се неговите, односно нејзините, особини. Сигурно секој од вас во главата има некаков попис со критериуми кои треба да ги задоволи вашиот идеален партнер, а експертите сметаатт дека овие три особини се најпривлечни кај спротивниот …

Повеќе

Сезоната на Риби ќе им донесе среќа на љубовно поле на овие хороскопски знаци

Сезоната на Риби на поедини хороскопски знаци ќе им донесе среќа кога станува збор за заљубување и наоѓање на сродната душа. Кога започнува сезоната на Риби? Сезоната на Риби веќе започна на 19 февруари, а ќе трае се до 20 март. Сезоната на Риби за многумина е совршена прилика да …

Повеќе

Романтичниот Бекам открива како се вљубил во Викторија

Во видеозаписот кој Викторија Бекам го споделила на Инстаграм, нејзиниот сопруг Дејвид открива како се вљубил во неа. Во видеото на дизајнерката, личност која не се гледа го прашува младиот фудбалер зошто ја сака тогашната поп ѕвезда. „Зошто се вљуби во Викторија?“, прашува. „Не можам да одвојам една рбаота, имаше …

Повеќе

Со овие постапки ги бркате жените од себе уште на првиот состанок

Иако многумина не размислуваат веднаш на некои од овие работи, всушност тие би можеле да бидат клучни за успехот односно неуспехот на потенцијалните врски. Доста мажи вината ја префрлуваат на жените и истакнуваат дека таа е виновна за лошиот состанок, но често вината лежи токму во нив. Ова се некои …

Повеќе

Не се за брак: Никогаш не застанале пред олтар, а не ни сакаат

Опра Винфри (66) Една од највлијателните жени на светот веќе 34 години е во врска со едукаторот Стедмен Грахам, но парот нема намера да се венча. Токму поради тоа, околу Опра кружат гласини, меѓу кои е и онаа дека партнерот и е „параван“ бидејќи таа всушност е лезбејка. Водителката објаснала …

Повеќе

Сакате врска полна со авантура? Овие три хороскопски знаци се идеални партнери за вас

За некои луѓе романтика значи нарачана храна, Нетфликс и рано одење во кревет, додека други се желни за авантура во врската. Доколку припаѓате на втората група и барате партнер кој секогаш ќе ве изненадува кога сте заедно, тоа сигурно ќе го најдете во овие хороскопски знаци. Овен Кога е во …

Повеќе

Пејачот призна дека бил безобѕирен кон Селена: Јас излегов повреден од таа врска

Познатиот 25-годишен пејач во 2018 година се ожени со русокосата Хели Болдвин, а сега призна дека на почетокот од врската ѝ признал дека не може да биде верен бидејќи се уште се носи со товарот од претходната врска. Разговарајќи за Apple Music, Бибер откри што поточно ѝ кажал на сегашната …

Повеќе

Меган Маркл и Хари имаат преслатки прекари еден за друг

Скоро секој љубовен пар има прекари кои ги користат еден за друг, па ниту Меган Маркл и Хари не се исклучок. Но, наместо традиционалните (и помалку досадни) „бебе“ или „душо“, тие се одлучиле за малку попрактични и, сосем сигурно, поуникатни. Според изворите на магазинот People, Меган и Хари едноставно се …

Повеќе

Ѝ купувате рози на партнерката? Овие причини ќе ве одвратат од таа намера

Розата е најчест и најпопуларен подарок за драга личност на Валентајн, всушност и не е добра замисла. Пред се, розите на тој ден се особено скапи. Покрај тоа, големата побарувачка треба да се задоволи со увоз од странство, а тоа без сомнение не е еколошки прифатливо. Имено, во Еворпа розите …

Повеќе