Актуелно
Почетна / Архива на ознаки: (страница 3)

Архива на ознаки:

Овие парови ги чека најжежок Валентајн: Дали сте меѓу нив?

Валентајн за многумина е еден од најромантичните деноци во годината, а за овие три хороскопски пара ќе биде еден од најжешките празнувања. 1. Бик и Девица Овие два знаци ќе се чувствуваат многу слично за време на Денот на вљубените и ќе ги привлекува енергијата на оној другиот, особено доколку …

Повеќе

Се уште немате план за Денот на вљубените? Со овие идеи не можете да згрешите

Во пресрет на Валентајн, ви носиме неколку одлични идеи како да го поминете денешниот ден со својот парнтер/ка. Со овие три предлози, не можете да згрешите. Заедно смислете романтична вечер Доколку не сте љубител на изненадувањата, заедно со својот партнер седнете и осмислете како ќе го поминете Валентајн. Вклучете активности …

Повеќе

Како настанал: Историјата на Денот на вљубените

Денот на заљубените постои повеќе од 1.500 години, но според некои пагансти традиции празниците на „љубовта“ биле популарни и во многу порани периоди. Во стариот Рим 15 феврури се славел денот многу по обемно. Го нарекувале Луперкалиа. Девјоките пишувале писма кои ги ставале во голема урна. Мажите, потоа, извлекувале писмо …

Повеќе

Жените родени во овој хороскопски знак најлесно ќе ги засакате

Дали некогаш сте биле маѓепсани од некоја Водолја? Водолијата е најмистериозниот хороскопски знак, а љубовта на жената родена во овој знак е вистинска и единствена. Неконвенционални, неортодоксни и склони кон боемски начин на живот со посебна група пријатели, жената Водолија е пример за многумина. Тие се друштвени, интелигентни и пријателски …

Повеќе

Што лажат жените, а што мажите? Ова се најчестите изговори на прељубниците

Понекогаш се чини дека дружењето со љубовникот или љубовницата бара комплексна организација. За почеток, потребно е да смислите доббра лага поради која партнерот нема да се посомнева. Но, изгледа повеќето не се креативни туку се потпира на проверените класики за да се оправдаат. Lllicit Encounters- интернет платформа наменета за оние …

Повеќе

Хороскопот открива: Вашата идеална свадба

Љубителите на астрологијата веруваат дека се е запишано во ѕвездите. Според нив, хороскопот открива кои знаци се некомпатибилни, колку сте романични, како се однесувате кон својот партнер, па дури и какви подароци сакате. Затоа нека не ве чуди што веруваат и дека хороскопскиот знак може да открие како би требала …

Повеќе

Кои хороскопски знаци го обожаваат Денот на вљубените, а кои не можат да го поднесат?

Според астролозите, одредени хороскопски знаци уживаат во Денот на вљубените и со задоволство го прославуваат, додека пак другите не можат да го поднесат. Овие знаци го мразат Св. Валентин со целото срце: Јарец – иако се романтични, многу ги нервира вештачката еуфорија и претерувањето со скапи подароци. Водолија – овој …

Повеќе

Заборавете на The Notebook: Еве зошто романтичните филмови не се здрави за вашата врска

Сцената во која Рајан Гослинг и Рејчел МекАдамк во филмот The Notebook се бакнуваат на дождот е легендарна. Таа највројатно е она што повеќето парови замислуваат дека врската треба да изгледа. Меѓутоа експертите за врски велат дека љубовната приказна меѓу Али и Ноа, всушност не е добар пример како треба …

Повеќе

Биле зедно 65 години: Која е Ен Бајденс, вдовицата на Кирк Даглас

Кирк Даглас почина во 104 година. Легендарниот актер зад себе остави четири сина и сопругата Ен Бајденс, која минатата година го прослави својот стотти роденден. Кирк Даглас се женеше два пати. Првиот пат, 1943, пред олтарот застанал со Дијана Дил која му родила две деца, синовите Мајкл и Џоел. Кирк …

Повеќе

Постои ли ПОГОЛЕМА ЉУБОВ од таа на Меган и Хари? Ова видео покажува колкава СРЕЌНИЧКА е што го има!

Осамостојувањето од кралското семејство на Меган и Хари и понатаму е тема број 1 во медиумите и на социјалните мрежи, што може да се нарече и вистинска модерна бајка. Овојпат на Твитер се појави видео кое, како што пишува во описот, е вистински доказ за тоа колку Хари ја сака …

Повеќе