Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Српската претставничка за секс скандалот: Јас сум таква, дружељубива

Пред четири години една од членките на бендот Хјурикејн, кои ќе ја претставуваат Србија на Евровизија, беше сама на тоа натпреварување, а британските медиуми пишуваа дека таа се обидела да го заведе нивниот претставник. Иако не постигна значаен резултат, Сања Вучиќ остави белег. Британскиот The Sun пишувал дека таа се …

Повеќе

Српските претставнички на Евросонг: Британците пишуваат за секс скандалот на една од нив

Женскиот бенд Хјурикејн ќе ги претставува Србија на Евросонг. Песната со која ќе настапат во Ротердам е Hasta la vista, а доби најмногу гласови на нивниот избор, Беовизија. Бендот основан во ноември 2017 година го сочинуваат Сања Вучиќ, Ивана Николиќ и Ксенија Кнежевиќ од Србија, следејќи ја својата њубов кон …

Повеќе

Се појави нова жртва која тврди дека имала односи со принцот Ендрју

Откако Вирџинија Робертс јавно раскажала дека била присилена да има сексуален однос со принцот Ендрју, сега се појави уште една жена која тврди дека и таа била жртва, пишува Metro. Таа за разлика од Вирџинија, сакала да остане анонимна. Наводно, жената е во контакт со адвокатите кои ги застапуваат и …

Повеќе

Принцезата ја откажа прославата за веридбата поради скандалот на татко ѝ

Како што многумина нејзини пријатели стравуваа, принцезата Беатрис (31) го смени датумот за прославата на својата свршувачка поради скандалот во кој се најде нејзиниот татко, принцот Ендрју, пишува Daily Mail. Беатрис го сменила датумот бидејќи се плашела дека ќе има многу папараци кои ќе го следат секој чекор на принцот. …

Повеќе

Познатиот оперски пејач за обвинувањата за сексуално вознемирување: Се работи за културни разлики

Познатиот оперски пејач Пласидо Доминго (79) рекол, по поводот обвинувањата кои биле подигнати против него за сексуално вознемирување, дека се работи за културни разлики меѓу земјите, како и дека постојат места каде денес на жените не може ништо да им се каже. Тој во интервју за Pais рекол дека во …

Повеќе

Жртвата на принцот Ендрју: Имав 17 и морав да го усреќам

Вирџинија Робертс, жената која тврди дека била присилена да има однос со принцот Ендрју, во време кога тој бил близок пријател со милијардерот и педофил Џефри Епштајн, даде интервју за BBC. Вирџинија, која тврди дека двајцата ја силувале кога имала само 17 години, изнесе тешки обвинувања на сметка на синот …

Повеќе

Џејмс Франко сексуално експлоатирал студентки

Американскиот актер Џејмс Франко е тужен за сексуална експлоатација, од Сара Титер- Каплан и Тони Гал, две поранешни студентки кои го посетувале „Студио 4“, негова актерска академија. Тие ги обвинуваат Франко и неговите партнери за „сексуализирање на нивната моќ како учители и вработувачи кои за да им дадат улога ги …

Повеќе