„Тој е повторно среќен“: Џејсон Момоа има нова девојка (ФОТО)

од Stefanija Kuzmanovska

Актерот Џејсон Момоа пред четири месеци се разведе од сопругата Лиза Бонет со која има две деца.

Набргу по разводот беше објавено дека живее на улица, а сега има нова љубов – актерката Еиза Гонзалес.

Двојката се запознала и се зближила на снимање на филм, а неименуван извор открива дека „Џејсон е повторно среќен“.

Еиза е мексиканска актерка која глумела во голем број теленовели и станала холивудска ѕвезда.

Вака изгледа таа:

Слични содржини