ЦЕЦА ГОРДА МАЈКА: Вељко е ВИСТИНСКИ АС во рингот, но сега се фали со друго важно признание (ФОТО)

од Elena Daskalova

Вељко Ражнатовиќ, синот на пејачката Цеца Ражнатовиќ и нејзиниот покоен сопруг, деновиве се стекна со едно важно признание, со кое покажува дека се грижи за својата иднина.

Веќе на сите ни е познато дека тој е професионален боксер, а наскоро ќе стане татко на син, кој ќе го носи името на неговиот татко. Свадбата на Вељко минатата година со денови беше во фокусот на јавноста, а уште тогаш најави дека го очекува уште еден важен животен чекор – дипломирањето.

На Инстаграм тој се пофалил дека од денеска е дипломиран економист на Високата школа за применети и правни науки „Прометеј“, во Бања Лука.

Слични содржини