Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

ЦЕЦА ГОРДА МАЈКА: Вељко е ВИСТИНСКИ АС во рингот, но сега се фали со друго важно признание (ФОТО)

Вељко Ражнатовиќ, синот на пејачката Цеца Ражнатовиќ и нејзиниот покоен сопруг, деновиве се стекна со едно важно признание, со кое покажува дека се грижи за својата иднина. Веќе на сите ни е познато дека тој е професионален боксер, а наскоро ќе стане татко на син, кој ќе го носи името …

Повеќе

Вељко за плановите за селење: Со кого да ја оставам Цеца?

Вељко Ражнатовиќ, синот на Цеца, по минатогодишната свадба, отворено зборува за медиумското внимание кое неговото семејство го добива. „Мене ми е интересно. И на свадбата си поминав убаво. Мајка ми и сестра ми плачеа, но мене ми беше многу забавно. Жените малку поемотивно ги доживуваат тие моменти“, изјавил тој и …

Повеќе

Богдана загрижена за своето здравје: Има проблеми во бременоста

Вељко и Богдана Ражњатовиќ уживаат во својот брак и со нетрпение го чекаат раѓањето на синот Жељко, а бидејќи не сака да биде размазена трудница, идната мајка крие и кога не се чувствува ваш најдобро. Едноставно не сака да им предизвикува стрес на сопругот и свекрвата Цеца која конечно зела …

Повеќе

Цеца покажа што прават со Богдана кога се сами дома: Имам уште една ќерка (ВИДЕО)

Цеца Ражнатовиќ никогаш не криела дека Богдана ѝ се допаѓа уште од почетокот на врската со нејзиниот син Вељко, а исто се чувствува и неколку месеци откако тие стапија во брак. Оттогаш, Цеца на Богдана гледа како на втора ќерка, ѝ помага постојано со совети за бременоста, а кога се …

Повеќе

Свекрвата и сопругот ја разгалуваат: Богдана најмногу ѝ верува само на Цеца

Богдана Ражнатовиќ ја имаше среќата да биде многу разгалувана од свекрвата и сопругот за време на бременоста, иако не е од трудниците кои бараат особена грижа и внимание. Најмногу ја чува свекрва ѝ, пејачката Цеца, која едвај чека да се роди внукот Жељко. Цеца многу ѝ помага на Богдана, постојано …

Повеќе

Вељко објави нова фотографија од синот: Неговиот коментар го насмеа регионот (ФОТО)

Вељко и Богдана, како што знаеме, во мај ќе станат родители на машко бебе на кое парот одлучи да му го даде името на покојниот Жељко Ражнатовиќ – Аркан. Парот е пресреќен поради бебето, а тоа постојано го споделуваат на социјалните мрежи. Овојпат на Инстаграм, Вељко постави нова слика од …

Повеќе

Додека Цеца настапува за Нова година, Вељко прави „џумбус“ по дома (ВИДЕО)

Балканската фолк-дива за Нова година пееше во хотелот Мајбан, а на својата публика ѝ честиташе со одбројување за време на песната „Драгане мој“. Она што сите го забележаа е дека Цеца блеска од среќа, но и убавина, како и дека воопшто не знаела што всушност се случува кај неа дома, …

Повеќе

Прва снимка на која се гледа трудничкиот стомак на Богдана (ВИДЕО)

Вељко Ражнатовиќ често објавува фотографии и видеа од Богдана, но овојпат за првпат се познава нејзиниот труднички стомак. Таа била во кујната и подготвувала пилешко месо, додека Вељко ја снимал. Она што многумина веднаш го забележаа е дека веќе бременоста е видлива. View this post on Instagram Прва снимка од …

Повеќе

ЦЕЦА НЕ ШТЕДИ: За внукот нарачала дизајнерска позлатена лулка

При крајот на април или почетокот на мај, Вељко и Богдана ќе добијат син, за кој одлучија да го носи името на покојниот дедо, Жељко. Додека се подготвуваат за тоа, Цеца одлучила да ги изненади со луксузна лулка за бебето, изработена од позлатени елементи, која како што наведуваат српските медиуми, …

Повеќе

Во домот на Цеца се славеше Св. Никола: Еве кои гости дојдоа (ВИДЕО)

Во домот на семејството Ражнатовиќ се славеше славата Свети Никола, а Цеца се пофали дека снаата Богдана многу помогнала во подготвувањето на специјалитетите. Всушност, уште минатата година Цеца му ја предаде славата на Вељко и всушност тој и Богдана за првпат беа домаќини и ја продолжија традицијата на славење заедно …

Повеќе