Вељко пресреќен, објави снимка од ултразвук од малиот Жељко (ФОТО)

од Elena Daskalova

Вељко и Богдана Ражнатовиќ следната година ќе станат родители на машко бебе и поради тоа се пресреќни. Особено горд е Вељко, кој на Инстаграм објави снимка од ултразвучниот преглед на Богдана, која е во четвртиот месец од бременоста.

Парот се венчаше неодамна, на голема гала-прослава, која речиси целиот Балкан и медиумите будно ја следеа, не пропуштајќи ниту миг.

Кратко потоа, Вељко соопшти дека ќе добијат син, кој ќе го носи името на неговиот татко, покојниот Жељко Ражнатовиќ – Аркан. Тој ја продолжува традицијата во семејството, бидејќи и самиот го носи името на својот дедо, таткото на Аркан.

Слични содржини