Актуелно
Почетна / TOP NEWS / Видео од Бејрут кое остава без здив: За дел од секундата куќната помошничка му го спаси животот на детето

Видео од Бејрут кое остава без здив: За дел од секундата куќната помошничка му го спаси животот на детето

Светот се уште е во шок по ужасната експлозија што го срамни половина од Бејрут.

Две моќни експлозии во пристаништето ја потресоа либанската престолнина.

Меѓу бројните снимки што се појавија на Интернет и го покажуваат моментот на експлозијата, се издвојува оној на кој куќна помошничка спасува девојче во моментот на ужасната детонација.
Детето играше покрај прозорецот во моментот кога детонацијата уништи сè пред себе!

Брзата реакција на куќната помошничка која во тој момент чистела, девојчето е спасено. Видеото заврши на социјалните мрежи и многу брзо стана вирално, а сите ја нарекоа херој жената од видеото.

loading...