Во „ауди“ на скопјанец пронајдени два ножа и самострел со четири стрели

од Vladimir Zorba

На 13.08.2022 во 22.50 часот на плоштад на подрачјето на Центар во Скопје полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го привеле Џ.А.(26) од Скопје, затоа што при преглед на патничко возило „ауди“, со скопски регистарски ознаки, кое го управувал, пронајдени се два ножа и еден самострел со четири стрели.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Слични содржини