Актуелно
Почетна / Слајдер / Воз удри во човек кај Визбегово

Воз удри во човек кај Визбегово

На железничката пруга Скопје Север – Ѓорче Петров, после надвозникот во Визбегово, вчера околу 17 часот воз што сообраќал на релација Скопје – Кичево удрил во едно лице.

Повредениот бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде му била укажана лекарска помош. Железничкиот сообраќај на тој дел од пругата бил во прекин од 17 до 19.35 часот.

loading...