Земјотрес со јачина од 5,6 степени според Рихтеровата скала ја погоди Аргентина

од Stefanija Kuzmanovska
162 прегледи

Земјотрес со јачина од 5,6 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди Ла Риоха, регион во северозападниот дел на Аргентина, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Регистрираниот земјотрес бил на длабочина од 127 километри, соопшти EMSC, пренесе „Ројтерс“.

Нема извештаи за евентуални жртви или материјална штета.

Слични содржини