Земјотрес во Хрватска

од Stefanija Kuzmanovska
311 прегледи

Во Хрватска денес е регистриран земјотрес, покажуваат податоците на Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Според EMSC, земјотресот се случил околу 13:00 часот.

Податоците за епицентарот, јачината и длабочината на потресот се уште не се потврдени или објавени.

Набрзо се огласиле многу граѓани кои го почувствувале земјотресот, а огромното мнозинство се од околината на Загреб, односно местото Дубрава.

Слични содржини