Зидан навредуваше новинар: „Ти си срамота за оваа работа“

од Stefanija Kuzmanovska

Зинедин Зидан беше виден на натпреварот на неговиот син Лука, а кога новинар го праша за Реал, славниот Французин започна да го навредува.

Французинот повторно ја напушти клупата на Реал по многу неуспешната сезона каде не успеаја да освојат никакви трофеи, а разделбата се случи откако Зидан се обрати со писмо во кое се прости од клубот.

На негово место дојде добро познато име – Карло Анчелоти.

Минатиот викенд на програмата беше натпревар помеѓу Рајо Ваљекано и Џирона, односно финалето од баражот за пополнување на Ла Лига, на кое присуствуваше и Зинедин Зидан, кој го гледаше неговиот син Лука Зидан на голот на Рајо.

Тимот претрпе пораз, а по натпреварот, еден новинар ја искористи можноста да го праша Зидан за разделбата со Реал, сепак, тренерот започна да го навредува.

– Ќе продолжиш да ми поставуваш такво глупаво прашање – го праша Зидан новинарот

Откако новинарот рече дека сака само одговор на тоа и ништо повеќе, Зидан продолжи повторно.

„Сè уште поставувате глупави прашања, вие сте срамота за работата“, рече Зидан свртувајќи го грбот и само заминувајќи.

Останува прашањето, каде ќе ја продолжи кариерата Зинедин Зидан?

Слични содржини