Почетна / Видео / (ВИДЕО) Наоми Кемпбел на Канскиот фестивал

(ВИДЕО) Наоми Кемпбел на Канскиот фестивал

Црномурестиот модел Наоми Кемпбел на овогодинешниот Кански фестивал на 21 мај ќе биде домаќин на модната писта за настанот Мода за помош чии собрани пари ќе бидат од корист за проектот ,,Спасете ги децата’’ за да може да се обезбедат храна, облека, засолниште и медицински третман за децата низ целиот свет. На настанот ќе учествуваат многу познати модели како Барбара Палвин и многу други. А проектот е во партнерство со модната куќа Дизел чиј основач е Ренцо Росо.