Актуелно
Почетна / Македонија / Политика / Бејли по интервјуто на Заев на Сител: “Фер и балансирано”. Ве молам….

Бејли по интервјуто на Заев на Сител: “Фер и балансирано”. Ве молам….

Веднаш по интервјуто на првиот опозиционер Зоран Заев во дневникот на Сител и бурните реакции во јавноста за однесувањето на водителот Драган Павловиќ- Латас се огласи и амбасадорот на САД Џес Бејли  преку официјалниот профил на Твитер.

“Фер и балансирано”. Ве молам. Македонските медиуми можат многу повеќе- напиша амбасадорот Бејли…

loading...