Бела Хадид, ѕвезда на модната недела во најчудната венчаница

Ултра популарната манекенка Бела Хадид е еден од најбараните модели на Месецот на модата кој моментално се одржува.

 

Инстаграм

Актуелна е неделата во Париз, а за ревијата на Вивиен ВЕствуд ќе се зборува уште долго. Дизајнерот Андреас Кронталер ја дизајнеирал деветтата колекција за оваа модна куќа, а истата била инспирирана од истерување на негативната енргија.

Бела е една од главните ѕвезди на ревијата, а носела два изгледи од кои еден ја отворил ревијата.

Овие контроверзни креации ретко кој би ги носел на својот голем ден, но без сомнение побарувачката ќе биде голема.

Слични содржини