Болен од ковид со остар предмет и се заканувал на вработена

од Берта Китинска

Вчеравечер околу 23:50 часот во Полициска станица Центар е пријавено дека во ковид-центарот во рамки на Комплекс клиники „Мајка Тереза“, околу 22:30 часот пациент со употреба на остар предмет упатил закани кон вработената А.М.(31) од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

loading...

Слични содржини