Бригадата Ал Касам изврши минофрлачки напад врз израелската армија

од Stefanija Kuzmanovska

Подигната е узбуна во израелските градови долж линијата на раздвојување со Појасот Газа поради ракетниот напад на Хамас и Исламскиот џихад.

Како одмазда за ракетирањето на градовите, израелската армија ги погоди куќите на петмина високи припадници на Хамас.

За прв пат од почетокот на војната, бригадата ал-Касам ги погоди позициите на израелската армија.

Слични содржини