Чад излегува од „Мериот“, се сомнева на пожар (ФОТО)

од Nikola Popovski

Чад излегува од хотелот Мериот на плоштадот Македонија во Скопје.

Според очевидци, во тек е евакуација на персоналот.

Засега нема информации што го предизвикало чадот, но се сомнева на пожар.

Фото: Локално

Слични содржини