Џеј Ло и Бен Афлек пристигнаа во Венеција: Не се разделуваат еден од друг

од Vladimir Zorba

Бен Афлек пристигна во Венеција по повод 78 -от филмски фестивал во Венеција, придружуван од Џенифер Лопез, а парот беше снимен како се качува на туристички брод.

Дејли Мејл пишува дека тие го обиколиле градот веднаш по пристигнувањето. За таа пригода, Џенифер носеше бел фустан со тантела, кој го усогласи со елегантна чанта и очила за сонце.

Бен дојде со пообична облека, носеше црни панталони и маица, и двајцата носеа заштитни маски, кои ги носеа на лицето додека не испловија. Се чинеше дека се добро расположени, држејќи се за раце цело време.

Инаку, филмот „The Last Duel“ во режија на Ридли Скот, напишан од Бен со актерот Мет Дејмон, денеска ќе биде премиерно прикажан. И двајцата глумат во филмот заедно со Адам Драјвер и Џоди Комер.

Да потсетиме, Лопез и Афлек се верија во 2002 година, но една година подоцна ја откажаа венчавката, а во 2004 година објавија прекин на нивната долгогодишна врска. Меѓутоа, по 17 години, односот беше обновен.

По бројните шпекулации, Џенифер неодамна ги објави нивните први заеднички фотографии, со што ја потврди врската.

Слични содржини