Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган предупреди денеска Русија “да не си игра со оган”, пренесува Ројтерс.

Recep Tayyip Erdogan

Ердоган говореше во врска со тензиите создадени заради симнувањето на рускиот воен авион Су-24 оваа недела.

Жил де Керкоф: Има опасност ИД да ја нападне секоја земја од коалицијата против неа

Иако со предупредувањето турскиот претседател посочи дека не сака да настрадаат односите на Анкара со Москва.

Слични содржини