Актуелно
Почетна / TOP NEWS / Граничниот премин Евзони на кратко беше отворен, па повторно затворен (ВИДЕО)

Граничниот премин Евзони на кратко беше отворен, па повторно затворен (ВИДЕО)

Иако утрово најголемиот граничен премин Евзони меѓу Грција и Северна Македонија беше отворен, тој е затворен од пред еден час.

Оваа важна информација ја објави туристичката агенција Никана.гр, иако сè уште нема официјална потврда.

Како што изјавија на нивната страница на Фејсбук, преминот повторно е затворен за туристите и не е можно да се влезе во Грција преку него.
Додаваат дека е можно да се влезе само преку Бугарија, односно на преминот Промахонас.

loading...