Актуелно
Почетна / TOP NEWS / Хит на протестот во Белград: „Вовчето“ на Бајага го „нападна“ кордонот полиција (ВИДЕО)

Хит на протестот во Белград: „Вовчето“ на Бајага го „нападна“ кордонот полиција (ВИДЕО)

Среде синоќешните протести и хаосот на улиците во Белград, група демонстранти прозуеја пред кордонот на полицијата како вовче.

Група демонстранти го отпеа хитот на Бајага „Моите другари“ и поминаа во „вовче“ пред полицискиот кордон.

Истото видео го ретвитна и Владо Георгиев, кој напиша: Овие се тие луѓе кои се против владата и кои се на улица! Оваа бандо, клошари погледнете ги, младост!“.

loading...