Холивудска актерка среде емисија опцу на чист српски јазик (ВИДЕО)

од Stefanija Kuzmanovska

Холивудската актерка со српско потекло Стана Катиќ повеќе пати јавно има истакнато дека навистина ја сака Србија.

На домашната публика ѝ е најпозната по улогата во серијата „Касл“ каде ја играше улогата на детективката Кејт Бекет.

Стана зборува дури седум јазици, од кои еден е српски.

Неодамна на интернет започна да кружи видео од емисија во која Стана пцуе на течен српски јазик.

Слични содржини