Актуелно
Почетна / Спорт / И Танзанија има свој Диего Симеоне! (ВИДЕО)

И Танзанија има свој Диего Симеоне! (ВИДЕО)

Добро се сеќаваме на испадите на Диего Симеоне кој минатата сезона во Лигата на шампиони на непристоен начин гестикулираше по победата над Јувентус.

Тогаш го покажуваше своето меѓуножје, а истиот „рецепт“ го примени и еден тренер од Танзанија.

 

loading...