Јанша на Македонски: Не сте сами во борбата против огнот

од Vladimir Zorba

Храбро, Македонија. Вие не сте сами во борбата против огнот, напиша премиерот на Словенија, Јанез Јанша на Македонски јазик, во поддршка за нашата земја во борбата против пожарите.

Тој го ретвитна твитот на Управата за цивилна заштита и помош при катастрофи на Словенија откако Владата на РС по предлог на тамошното министерство за одбрана одлучи дека поради понатамошниот висок ризик од пожар и тешките услови на теренот, ќе испратат 52 припадници на единицата за гаснење пожари во Македонија.

Слични содржини