Карлеуша во солзи му се обрати на жирито на ЗГ: „Покажавте дека не ме сакате и почитувате“ (ВИДЕО)

од Stefanija Kuzmanovska

Српската пејачка и поп дива Јелена Карлеуша плачеше во новото шоу на „Звезда Гранда“, каде е една од 6-те членови на жирито.

Како што може да се заклучи од снимката за најавата на емисијата, Јелена се потресе и расплака во моментот кога жирито не пушти понатаму еден од натпреварувачите.

– Дали Јелена плаче? – шокирано праша Марија Шерифовиќ.

– Никогаш не плачеше … – додаде Вики Миjковиќ.

– Јелена плаче … Јас тврдам дека вие на единствената девојка што може да биде ѕвезда, и ги исековте крилјата на најглуп можен начин … – рече Карлеуша, а потоа Снежана Џуришиќ ѝ одговори:

– Се плашам дека ако седеше овде, ќе го дадеш својот глас на ова – извика Снежана, а потоа Јелена продолжи:

– Исто така, покажавте дека толку многу не ме сакате и почитувате – рече таа видно вознемирена и уплакана, на што членовите на жирито се возбудија и се обидоа да ја убедат дека не е вистина.

– Ќе биде напнато, ќе има солзи – беше најавата за ова четвртфинале на социјалните мрежи.

Слични содржини