Клоп пиеше пиво со Англичаните и ја пееше „It’s coming home“ (ВИДЕО)

од Vladimir Zorba

Јирген Клоп не ја пропушти можноста да го следи мечот на „Вембли“, каде се игра дербито од осминафиналето меѓу Англија и Германија. Тренерот на Ливерпул беше снимен пред стадионот како пие пиво како обичен навивач, но пее и песни.

Не би било изненадувачки ако Клоп не беше снимен со навивачите на Англија и како тој ја пее нивната позната песна „It’s coming home“.

Клоп беше на рамениците на еден англиски навивач, носеше тренерка на Ливерпул, како и препознатливото капче, а судејќи според гестовите од видеото, се чинеше дека се загревал добро со пиво.

Па можеби не е изненадување што ја промаши репрезентацијата и пееше со навивачите на Англија пред дуелот против неговата родна Германија.

Слични содржини