ЛЕБ ОД САМО 2 СОСТОЈКИ! Брзо се прави, а нема да ви требаат брашно или квасец

од Vladimir Zorba

Направете едноставен леб со само две состојки. Не само што нема да потрошите многу пари за да го подготвите, туку ќе видите дека е вкусен и без брашно и квасец

Состојки:

5 белки
100 гр ленено семе (мелено)
сол

Подготовка:

Изматете ги белките, посолете ги, па лененото семе просејте го да го впие воздухот, па сè убаво измешајте.

По желба може да се додаде 1 мала лажичка прашок за пециво.

Се пече на 180 степени и се сече изладениот леб.

На здравје!

Слични содржини