Почетна / Хроника / Маж почина од струен удар

Маж почина од струен удар

Доцна попладнево околу 17 часот, во куќа во село Грешница, тешко бил повреден од струен удар маж од Кичево, дознава Centar.mk.

Според информациите мажот во тешка соотојба со возило на брзата помош бил пренесен во кичевската болница, каде што починал околу 18 часот, откако врз него била направена реанимација.

loading...