Намалете го стресот за само 30 СЕКУНДИ! Докторот откри ТРИК кој веднаш ќе ве смири! (ВИДЕО)

од Берта Китинска

Кога сте вознемирени, запомнете го овој совет и сигурно ќе си помогнете.

Кога сме под стрес, нервозни или вознемирени, најмалку ни помага кога некој ќе ни каже „да се смириме“. Како да е толку лесно, нели?

„Смири се“ или „не се нервирај“ се веројатно двете најомразени фрази. Сепак, овие совети не се толку глупави и неостварливи, напротив.

Постои начин да го постигнете тоа за само 30 секунди.

Доктор Каран Раџ открил дека најстариот трик за смирување, всушност, помага, а тоа е длабокото дишење.

– Кога вдишувате длабоко, мозокот испраќа порака до срцето да забрза, а кога издишувате да се смири. Кога сте под стрес, фокусирајте се на издишувањето. Направете го тоа полека и ќе го успорите чукањето на срцето – вели докторот.

@dr.karanr

Do this now!

♬ Married Life (From "Up") – Sergy el Som

Слични содржини